GİRESUN DOĞANKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Programı

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yılı İlçemiz Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinin organizasyonuyla muhteşem bir program ile kutlandı. Okul Müdürü Eyüp CIRIT günün anlam ve önemini belirten heyecan dolu bir konuşma yaptı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Programı


Vatanın ne kadar kıymetli, ne kadar güzel bir nimet olduğunu çevremize bakıp yurtlarından,yuvalarından uzaklara savrulan ve hemen her köşe başında karşımıza çıkan insanlara bakarak bile anlayabiliriz.Lakin her nimetin bir bedeli vardır.Kıymeti bilinmeyen her nimet zail olur,elimizden uçup gidiverir. Bunun içinde her birimiz tarih şuuru, millet şuuru,bayrak ve vatan mefhumları üzerinde derinlikli düşünmeli, yaptığımız her görevi,icra ettiğimiz her vazifeyi bir ibadet bilinci içerisinde yerine getirmeli, vatana olan borcumuzun hiç olmazsa bir kısmını ödeyebilmek için azami gayret göstermeliyiz.

100 yıl önce aziz milletimizi haritadan silmek için var güçleriyle üstümüze gelen,bizleri yok etmek için her türlü imkanı seferber eden işgal güçlerine karşı ömrünün en güzel çağlarında vatan uğruna ölüme seve seve koşan ve nihayetinde vatanımızı düşman çiğnetmeyip, tarihe “Çanakkale Geçilmez” mührünü kazıyan şerefli ve asil ecdadın torunları olarak bizlerde bugün aynı azim ve kararlılıkla “Çanakkale Geçilmez,Çanakkale Vazgeçilmez,” diyoruz.

Her şeyin telafisi mümkündür.Her eksiklik tamamlanır,her sorun çözülür.Lakin vatan söz konusu olduğunda en küçük bir ihmalkarlık, basit bir vurdumduymazlık başımızı beladan belaya sokabilir.Dünya haritasını önümüze koyup baktığımızda bedeli en ağır şekilde ödenmiş toprakların bu topraklar olduğu aşikardır.Her bir karışı şehitlerin kanlarıyla bereketlenmiş bu toprakların payidar olması için bütün varlığımız fedadır.Ezanlar susmasın,,bayrak inmesin diyorsak Çanakkale ruhunu,Çanakkale bilincini her daim dipdiri tutmak boynumuzun borcudur.

Son olarak; uykusuz gecelerde bir lokma ekmekle, vatan toprağında ölümsüzleşen tüm şehitlerimizi rahmetle, dua ile anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz.Onların emanetlerine tüm varlığımızla sahip çıkıyor, milletimiz adına aydınlık bir geleceğe doğru umutla,heyecanla yürüyoruz.Ruhları şad olsun.


 


18 Mart Çanakkale18 Mart Çanakkale18 Mart Çanakkale18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart18 Mart

SADAKLI MAH. HÜKÜMET CAD. NO 5 DOĞANKENT / GİRESUN - 0(454)471 53 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.