GİRESUN DOĞANKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

27 Nisan Pazartesi Günü  yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı,Çatak Köyü İlk/Ortaokulu´nun hazırlamış olduğu çeşitli etkinliklerle kutlama programı içra edildi.
23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenmişti.

27 Nisan Pazartesi Günü  yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı,Çatak Köyü İlk/Ortaokulu´nun hazırlamış olduğu çeşitli etkinliklerle kutlama programı içra edildi.

Çatak Köyü İlk/Ortaokulu öğrencilerininin yapmış olduğu gösteriler Gelen ziyaretcilere hoşca vakit gecirmelerini sağladı.

Okulumuz Öğretmenleri ve öğrencilerinin günler öncesinden hazırlıklarını yaptığı 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri ziyaretcilerden tam not almayı başardı.

Doğankent İlçesi protokolünün tamamının katılımıyla gercekleşen 23 Nisan etkinliklerine Kemence Sanatcısı Cemal Yaldız kemecesiyle Misafir,öğrenci,velilerine güzel horonlarıyla eşlik ettiler.

Program Daha sonra kaymakam Uğur Köroğlu,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Akıl ve İlçe Jandarma Komutanın Öğrencilere çeşitli hediyeler vermesi ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle son buldu.

Kutlama programına:

Doğankent Kaymakamı Sayın Uğur Köroğlu  ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Akıl,Şube Müdürü Cemal Şirin,Halk Eğitim Müdürü Bayram Şahin İlçe Jandarma Komutanı Burak Telli, Emniyet Amiri Cemal Koç, Sosyal yardımlaşma Müdürü Süleyman Öztürk,Doğankent Müftüsü Mustafa Yıldız,  İl Genel Meclisi Üyeleri Fatma Dil ve Hayati Bayram, Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden ve yönetim kurulu üyeleri, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Murat Dede,Çatak Köyü Muhtarı Yakup Kabadayı ve İhtiyar heyeti ,İşadamlarımız Necati Yamak, Ali Karahan,Turan Karahan ve Doğankent Kamu Kurum ve kuruluş yetkilileri, Öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.


Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan AKIL´ın Mesajı :

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. yılı kutlama programına hoş geldiniz diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile Türk milleti hep birlikte “Bu vatan benim” haykırışını dile getiren kahraman vatan evlatları, geleceğin çocuklar üzerinde şekilleneceğini görerek, bu günü sizlere bayram olarak armağan etmişlerdir.

Bayram demek, sadece eğlenmek değil, geçmiş bir yılın değerlendirmesini yaparak gelecek yıla hazırlanmak demektir. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızı rahmetle anarken, emanetlerini, titizlikle koruyarak yarınlara taşıyabilmenin gayreti içerisindeyiz. Güçlü bir millet olarak, dünya üzerindeki yerimizi alırken sadece kendi vatandaşlarımıza güven değil, dünyadaki mazlum milletlerinde ümidi olduğumuzu unutmamalıyız.

Türk milleti tarihin her döneminde, en zor zamanlarda, tarihe yön veren liderler yetiştirebilen, milli mücadelenin ve bağımsızlığın en zor şartlarda bile mümkün olduğunun en güzel örneklerini vermiştir.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

Millet olarak, sizlere güvenmenin ve verilen değerin en önemli işareti hediye edilen bayramda ifadesini bulmuştur. Sizlere, devlet ve aileler olarak bütün imkânları sunmanın gururu yaşanıyor. Sizler, ailelerin ve ülkenin geleceğinin en sağlam teminatlarısınız. Bunun da temeli iyi bir eğitim almanızdan geçtiğini unutmayınız. Her yerde her zaman okumanın yollarını aramak temel hedefiniz olmadır. Kitap insanı, insan dünyayı değiştirir. Gemiye dümeni, insana okuduğu yön verir. Günler ve yıllar çok çabuk gelip geçiyor. Devletin birçok makam ve mevkisine sizler geleceksiniz. Hayatta sizleri ve ülkemizi bekleyen zor sorunlar olacaktır. Sevgili Peygamberimiz ”Gençliğinizi ve zamanınızı iyi değerlendiriniz” buyurarak sizlere hedef gösteriyor. Kitaplarla dost ve arkadaş olmalı, okulda, evde, tatilde her fırsatta okumayı bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Bu, sizlerin olduğu kadar ülkemizin geleceği açısından da çok önem arz etmektedir. Okumayan bir nesil; tarihini nereden öğrensin, atalarını nasıl tanısın, bayramların neyi ifade ettiğini nasıl kavrasın, geleceğine nasıl yön verebilsin?

SAYGIDEĞER VELİLER,

Gençlik bir toplumun yarınki fotoğrafıdır. Geleceğimizin izini, bugünün gençliği gösterir. Hem dünyada hem de ahrette huzurlu olabilmenin tek yolu, iyi bir eğitim almış nesil yetiştirmekten geçer. Gençler; ancak iyi bir eğitim alarak, tarihi mirasımızı koruma ve geliştirme konusunda hazır olabilirler. Çocuklar, sadece sizin evlatlarınız değil, ülkemizin milli varlıkları olduğunu unutmayınız. Ülkeyi sevmek demek, iyi bir nesil yetiştirmek demektir. Çocuklarınıza ne dinen, ne de madden; arabalar, yatlar-katlar bırakmak zorunda ve sorumluluğunda değilsiniz. Ancak; iyi bir eğitim, sağlam bir inanç, yıkılmaz bir mücadele gücü verebilmek için bütün enerjinizi vermek asli göreviniz olduğunu unutmayınız.

DEĞERLİ İDARECİ ARKADAŞLARIM,

Devletin ve milletin bize emanet ettiği imkânları en iyi şekilde değerlendirmek bizim asli vazifemizdir. Yaptığımız her güzel hizmet ülkemizin geleceğinde nakış nakış işlendiği gibi, ihmal ettiğimiz veya yapmadığımız her eksik, beyaz saden üzerine düşmüş kara bir leke gibi ülkemizin geleceğinde olumsuz izler bırakacağını unutmayalım. İşimiz gerçekten zor, sorumluluğumuz çok büyüktür. İşimizde; sevgi, saygı, hoşgörü ve nezaket şiarımız olacaktır. Fakat ülkemizin ve milletimizin zarar göreceği en küçük alanlara ve en zor şartlara karşı da çelik gibi dirençli olacağınıza inanıyorum.

SAYGI DEĞER ÖĞRETMENLERİM,

Öğretmen olarak zor olana talip oldunuz. İşinizin en zor mesleklerden biri olduğunu biliyoruz. Fakat en kutsalını seçtiğiniz için size minnettarız. Geleceğimiz sizin elinizde ilmek ilmek şekillenirken, hep veren siz oluyorsunuz. Fakat sizin eksik bırakacağınız en küçük alanı dahi telafi edecek bilim çağında hiçbir araç gereç yoktur. Onun için çok dikkatli ve özenli olmalısınız. Gençlerin çok iyi bir eğitim almalarını sağlayarak; bilgili, sağlam karakterli, kişilikli sahibi, idealist, ufku açık olarak yetiştirilmelerine özen göstermeliyiz. Gençleri; inançlı, yüksek ahlak sahibi, milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı, görev ve sorumluluk bilincine sahip kişiler olarak yetiştirmeliyiz. Gençlerimize, şanlı tarihimiz ve kültürümüz en iyi şekilde öğretilmeli, onlara milli bir ruh ve şuur kazandırma yolunda çok titiz davranmalıyız. Onların, her türlü zararlı alışkanlık, fikir, inanç ve düşüncelerden korunmaları için gerekli önlemleri yerinde ve zamanında almalıyız.

Yaratılanı yaratandan ötürü anlayışı ile sevmeyi saymayı, korumayı, hoşgörüyü şiar edinmiş bir nesil yetiştirme azminde hedefe kilitlenmeliyiz.

 


 

23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan23 Nisan

SADAKLI MAH. HÜKÜMET CAD. NO 5 DOĞANKENT / GİRESUN - 0(454)471 53 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.