GİRESUN DOĞANKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğankent Milli Eğitim Müdürü Hasan AKIL Yarıyıl ve Karne Tatili Mesajı

Sevgili öğrenciler , Değerli öğretmenler , Saygıdeğer veliler ; 2014-2015 eğitim-öğretim yılı  1.kanaat döneminin sonuna geldik. Dönem başından bugüne kadar el ele, gönül gönüle hep birlikte ulaştık. Sevincimizi, bir birimize kenetlenerek dağlar kadar  büyütmeye, üzüntümüzü sayımız kadar parçalara bölerek küçültmeye çalışarak bir olmanın, bütün olmanın kısaca “insan olmanın” en güzel örneğini vermeye çalıştık.
Doğankent Milli Eğitim Müdürü Hasan AKIL Yarıyıl ve Karne Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler !

Bir dönemlik çalışmanın sonunda; size verilen emeğin değerini bilerek çalıştınız, koştunuz, mücadele ettiniz, sonuçta başarılı olarak tatili hak ettiniz. Tatilin; dinlenmek, eğlenmek kadar  kendinizle barışık, eksikleri, aksayan yönleri bir kez daha gözden geçirerek geleceğe yeni bir enerji ile başlamanın planlamasını yapacağınıza inanıyorum.  Her dönemde olduğu kadar bu dönemde de  daha çok kitap okumalısınız. Çalışmak kadar tatili de en iyi şekilde değerlendireceğinize, 2. dönem daha da başarılı olacağınıza inanıyorum. Tatilin, yeni bir güç, yeni bir heyecan getirmesi  temennisi ile sizleri 2. dönemde sağlıklı ve enerji dolu olarak özlemle bekliyoruz.

Değerli Öğretmenlerim !

Sizler de koştunuz, koşuşturdunuz. Evde anne-babanızı, küçücük çocuğunuzu, bekli de sizin yolunuzu gözleyen hastanızı arkada bırakarak koştunuz. Sınıfın kapısından girince her şeyi arkada bırakarak  yeni kıvılcımlar oluşturarak ufuklar açtınız.  Sınıftan çıkınca sosyal bir varlık olarak yaşamın sorunlarıyla mücadele etmeye çalıştınız. Evde anne-baba, eş, çocuklar, okulda öğretmen olarak her  kesimin sizden beklentileri var. Fakat adına “öğretmen” dediler.  Zor olana talip oldun.  Sizlere de teşekkür eder ikinci dönemde ailenizle geçirdiğiniz mutlu dakikaların enerjisiyle sağlık ve  mutluluk içerisinde eğitime başlayacağınıza inanıyorum.

Saygıdeğer Veliler !

Çocuğunuzun, hayatın basamaklarından bir tanesini daha aldığının heyecanı içerisinde olduğunuzu biliyorum. Kanınızdan, canınızdan, zamanınızdan kısaca madden ve manen verdiklerinizin karşılığını  alma arzusu hayatın bir gerçeğidir. Çocuklarda; aynı saksıda yetiştirdiğiniz, aynı bakımı, aynı suyu vermenize rağmen farklı gelişimde büyüyen çiçekler gibi olduğunu unutmayın.  Başarılı oldukları  alanlar olduğu gibi eksikleri olan bölümler de olacaktır.  Verdiğiniz her emeğin karşılığını  bir gün mutlak göreceksiniz. Her sonucuyla onu bağrınıza basmayı unutmayın.

Kısaca ; bu sonuç (Karne); idarecisiyle, öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle hepimizindir. Yeter ki herkes üzerine düşeni görebilsin.  
Başarıyı ödüllendirmeyi, eksikleri gidermek için gerekli tedbirleri almayı, her şeyi yerinde ve zamanında yapmayı becerebilirsek gelecek bizim olacaktır.
Dönem; sağlık, mutluluk, huzur içerisinde yeni başarılarda el ele buluşmak üzere…

SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Hasan AKIL / İlçe Milli Eğitim Müdürü

SADAKLI MAH. HÜKÜMET CAD. NO 5 DOĞANKENT / GİRESUN - 0(454)471 53 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.