GİRESUN DOĞANKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan AKIL´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan AKIL´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Daire Amirlerim, Değerli Doğankentliler, Kıymetli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler;


 2015-2016 eğitim-öğretim yılı açılış programına hoş geldiniz diyerek hepinize  sevgi ve saygılarımı sunarım. 


Sayın Kaymakamım;


İlçe olarak eğitim-öğretim yılına 10 eğitim kurumunda 1050 öğrenci ve 82  öğretmen 14 personelle başladık. Temel Eğitimde 326 öğrenci , 34 araçla 29 taşıma noktasından  4 taşıma merkezine   ücretsiz taşıma ve  sıcak yemek  yeme hizmetlerinden yararlanacak. 

Bütün okullarımız fiziki alt yapı araç gereçlerle donatılarak eğitime hazır hale getirildi.  


Sevgili Öğrenciler;


ikinci evinize hoş geldiniz. Değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız açıldı. Yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir. ”Hedefim güneş, ıskalarsam yıldızlardayım” diyebilmelisiniz. 


Sizleri geleceğin Türkiye’sinde alacak olduğunuz rollere en iyi şekilde hazırlamak için idarecisiyle, öğretmeniyle, velisiyle hepimiz gerekli gayreti gösterme azmindeyiz

Çok heyecanlı olduğunuzu,  belki yeni aldığınız elbisenizle, renkli çanta veya kalemlerinizle yattığınızı, okul heyecanıyla uyumadığınızı biliyorum. 

Sizleri  aynı heyecanla iyi bir eğitim almış, mesleğini hakkıyla yapacak ehliyete sahip, sağlıklı ve mutlu bir şekilde, milli ve manevi değerle sahip bir gençlik olarak görmek en büyük hayalimizdir. 


Zamanınızı iyi değerlendirerek; okumayı, araştırmayı,  ailesini, okulunu, milletini, bayrağını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olarak yetişmek için çok çalışmalısınız. Çok kitap okuyan, sorgulayan, kimseye haksızlık yapmayan ve asla hakkını kimseye yetirmeyen bir gençlik olarak sizleri görmek istiyoruz.


Saygı değer veliler;


Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik . Bize emanet edilen gençlere; yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. 


Değerli öğretmenlerim,


Öğrencilerimize; kültürünü, gelenek ve göreneklerini, manevi değerlerini en ince ayrıntısına kadar vererek, yozlaşan medeniyetler karşısında sağlam bir nesil yetiştirelim. Öğrencilerimizin kalbine, gönlüne, gözüne değerek birçok uzak mesafeleri onlarla kendi aramızda yakın kılalım. Onlar bizden razı biz onlardan razı olarak okula ilk geldikleri heyecandan daha büyük bir sevgi ile onları gönderelim. 

Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi öğretmenlerime zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.


Allah’tan; eğitim-öğretim yılının ; eğitim camiasına, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını, sağlık, ve başarıyla tamamlanmasını temenni ederim.


Bu duygularla, İlköğretim Haftası programına katılarak bizleri onurlandıran  ve çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen başta sayın kaymakamımız olmak üzere, belediye başkanımıza protokol mensuplarına,  siyasi parti başkan ve temsilcilerimize, daire amirlerimize, velilerimiz,  öğretmen, öğrenci ve halkımıza programın hazırlanması ve sunulmasında emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ederken, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Hasan AKIL

İlçe Milli Eğitim Müdürü

SADAKLI MAH. HÜKÜMET CAD. NO 5 DOĞANKENT / GİRESUN - 0(454)471 53 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.