GİRESUN DOĞANKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Mesajı

Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan AKIL 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Öğretmenler Günü Mesajı

Eğitim, toplumların milletleşme sürecindeki en önemli unsurlarındandır. Muhakkak ki eğitim faaliyetlerinin en önemli unsuru da öğretmendir. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır

Saygıdeğer öğretmenlerim!
Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Sen sevgi iksirini öğrencilere kazandırırsan, yeni nesil bütün dünyayı değiştirecektir. Aynı dili değil aynı duyguları konuşanlar anlaşır.
Bütün kapıları açan tatlı dile ve sevgiye her zaman açık olmayı, bütün kapıları kapatan ve çıkmaz sokakların yollarını döşeyen kötü söz ve sevgisizlikten uzak durarak, bütün gönüllere taht kurmayı sen öğreteceksin.

Birçok sıkıntıyla karşılaştığını biliyorum. Senin adına öğretmen dediler. Zor işe talip oldun. Fakat gönüllerde ve yapılan bütün mesleklerde senin izin olacaktır. Bu izler, gelecek nesillerin çizgileri ve yol işaretleri olarak kalacaktır.

Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza koyduklarımızdır.

Ham maddesi insan olarak yetiştirdiğimiz ürünleri, topluma sunarken; ailesine, milletine, devletine sorun olan değil, gurur kaynağı bir nesil yetiştirmek temel görevimizdir.

Geleceğin temsilcileri olan gençleri yetiştirmek için hepimiz sorumlu ve heyecanlıyız. Hepimiz üzerimize düşenin azamisini yapmak zorundayız.

Dün yaptığımız şey bize hala çok iyi görünüyorsa, bugün yeterli değiliz demektir.

Özetle, öğrencilerimize bilgiyi değil, bilgiye ulaşmanın yollarını, asli görevi neyse onu en iyi şekilde yerine getirebilmek için bütün araçları kullanmasını, eksik bırakmamak için hiçbir mazerete sığınmamayı öğretebilirsek, geleceğe güvenle bakabiliriz.

Biz, gelecekte gençlerimizin karşılaşacakları sorunlardan değil onların, sorunlarla mücadele edecekleri bilgi birikimi eksikliğinden korkalım.

Bir söz var: Dünyayı seller bassın ördeğe vız gelir. Biz eğitimli bir nesil yetiştirebilirsek çevremizde ve dünyada oluşabilecek sorunları çözmeye en kısa yoldan ulaşabiliriz.

Baş döndürücü gelişimin olduğu bir çağda yaşıyoruz. Öğretmenler günü sadece klasik sözlerin söylendiği günler olarak anılmaktan ziyade, ATATÜRK’ÜN dediği “muasır medeniyete ulaşabilmek için, eğitimin uzmanları olarak: Değişen ve gelişen bilim ve teknolojinin neresindeyiz? Eksiklerimiz neler? Bütçemizin ve yetiştirdiğimiz öğrencilerin harçlıklarının ne kadarını eğitime harcamasını sağlayabiliyoruz? Diye gözden geçirmeliyiz.

Öğrenmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir, ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz.

Değerli anne-babalar: Çocuklarınız sadece size ait değil, aynı zamanda onlar; ülkemizin milli kaynakları olduğu bilincinde olmalısınız. İyi bir eğitim alamayan çocuklarımızın yaşamın her alanında, ülke kaynaklarının boşa harcanmasına neden olacağını unutmayalım.

En ucuz ve en emin yurt savunması iyi bir eğitimle sağlanır

Sevgili gençler;

Bilgi çağı olan günümüzde bilim çok hızlı ilerliyor ve değişiyor. Zaten var olan açık her geçen gün daha da açılmaktadır. Bütün Dünya milletleri bilimde koşuyor. Öyleyse, en çok koşan ve nefesini son dakikaya kadar en verimli şekilde kullananlar başaracaktır.

Amacımız; sizi yormak, üzmek, kırmak değil geleceğin Türkiye’sini emin ellere bırakma gayretidir.

Geleceğin söz sahipleri bilgiye hakim olanlar olacaktır.

Davetimize icabet edip bu mutlu günümüzde bizleri onurlandıran başta bizleri bugünlere hazırlayan eli öpülesi emekli öğretmenlerimize, tüm protokol mensuplarına ve misafirlerimize, bu programın hazırlanmasında emeği gecen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür eder, bütün öğretmenlerimizin gününü kutlar, hasta olanlara Allah’tan acil şifalar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ölenlere ve öğretmen şehitlerimize Allah’tan rahmet dileklerken hepinizi saygıyla selamlarım.

 


Saygılarımla


Hasan AKIL


İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

24 Kasım Mesaj24 Kasım Mesaj

SADAKLI MAH. HÜKÜMET CAD. NO 5 DOĞANKENT / GİRESUN - 0(454)471 53 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.